Печати

СДУ со Коалицијата „За подобра Македонија“ во Струмица

На ден 09.04.2014 година Раководството на СДУ ги посети Општинските Организации на СДУ во Струмица, Ново Село и Босилево а исто така присуствуваше на митингот организиран од страна на Коалицијата „За подобра Македонија“.

СДУ ја посети и општина Радовиш каде имаше средба со граѓани и каде ја промовираше Програмата на Коалицијата „За подобра Македонија“.

Печати

СДУ со Коалицијата „За подобра Македонија“ на Митинг во Неготино и Кавадарци

Раководството на СДУ вчера присуствуваше на Митинг во Неготино и Кавадарци каде се преставија Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов, носителот на листата Зоран Ставрески и кандидатите за пратеници од оваа изборна единица.

Печати

Прес - конференција на СДУ

Социјалдемократската Унија стана дел од Коалицијата „За подобра Македонија“.

-На Република Македонија, држава која има отворени прашања со соседите, акцентирајќи го наметнатиот спор од Грција кој е пречка за наша евро-атланска интеграција најмалку од се и е потребна политичка турбуленција и нестабилност.

Печати

СДУ дел од коалицијата за подобра Македонија

На митингот на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ одржан на ден 05.04.2014 година на плоштадот „Македонија“ во Скопје, официјално беше промовирано дека Социјалдемократската Унија стана дел од Коалицијата „За подобра Македонија“.

Печати

Соопштение 21.03.2014

Социјалдемократската Унија jа известува јавноста, своите членови и симпатизери дека на ден 20.03.2014 година се одржa седница на Централниот одбор на Социјалдемократската Унија.

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.