Печати

Митинг Крива Паланка, Пробиштип и Кочани

СДУ со Коалицијата „За подобра Македонија“ на ден 24.04.2014 година присуствуваше на митингот во Крива Паланка, Пробиштип и Кочани.

Во Крива Паланка говор имаше и претседателот на СДУ Чедо Николовски каде побара од граѓаните масовност на изборниот ден како и образложи зошто треба да се даде поддршка на оваа Коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Ги наведе разликите и резултатите на оваа Коалиција со политичките опоненти.

Печати

Честит Велигден

Социјалдемократската Унија на сите православните и католичките верници  им го честита христијански празник Велигден - Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена моќ и воскреснал од мртвите.

Печати

СДУ во Виница и Берово

Коалицијата За Подобра Македонија на ден 17.04.2014 година присуствуваше на митинзите во Виница и Берово. Иако временските услови не беа најповолни за реализација на активностите сепак митинзите беа масовно посетени и добро реализирани.

Печати

СДУ со Коалицијата „За подобра Македонија“ во Крушево и Прилеп

Коалицијата „За подобра Македонија“ вчера беше во Кривогаштани, Крушево и Прилеп. Комплетното Раководство на СДУ беше присутно на средбите со граѓани во околните места во горенаведените општини, а исто така и присуствување на Митинзите организирани во исите каде говорниците бараа масовност и поддршка во вториот изборен круг.

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.