Печати

СДУ на традиционална осма средба помеѓу Србите во Македонија и нивните пријатели

На ден 21.02.2015 година раководството на Социјалдемократската Унија присуствуваше на осмата традиционална средба помеѓу Србите во Македонија и нивните пријатели каде присуствуваа повеќе политички субјекти актуелни на политичката сцена.

Печати

2014-та година успешна за коалицијата „За подобра Македонија“

Успешна година – оценка на премиерот и лидер на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски по денешната средба на коалицијата „За подобра Македонија“. Економијата и надворешната политика и идната година остануваат приоритети...

Печати

СДУ упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник Св. Климент Охридски

Социјалдемократската Унија упатува искрени честитки до сите граѓани - православни верници по повод големиот христијански празник Св. Климент Охридски.

Празникот посветен на Свети Климент Охридски е уважување на неговите дела кои се безвременски и се непроценлив дар за македонската национална и црковна историја. Ние сме горди што Св. Климент Охридски  токму на македонско тло го создаде кирилското писмо и ја продолжи благородната мисија на Светите браќа Кирил и Методиј во описменување и јакнењето на христијанството кај луѓето преку кое просветли многу народи.

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.