Печати

На 18 мај голем народен митинг за поддршка на Македонија

Социјалдемократската Унија ги повикува своите членови и симпатизери, а вооедно ги повикува и сите граѓани на Република Македонија, мирно и достоинствено, да излезат во понеделник во 20 часот и да дадат поддршка на силна и стабилна Македонија.

Печати

СООПШТЕНИЕ

Социјалдемократската Унија изразува искрено и длабоко сочувство до семејствата на припадниците на полициските сили кои вчера и денес ги загубија животите. Сочуствуваме со болката и страдањата за изгубените млади животи кои згаснаа во интерес на стабилноста и безбедноста на животите на граѓаните на Република Македонија.

Печати

СООПШТЕНИЕ

Социјалдемократската Унија испровоцирана од вчерашниот натписот на електорнскиот медиум ЛИБЕРТАС под наслов “Членови на навивачки групи и симпатизери на власта помеѓу провокаторите на протестите” ја известува македонската јавноста дека споменатите лица во горенаведениот текст не се и никогаш не биле дел од СДУ. За разлика од други подмладоци, подмладокот на СДУ е културна и високо идеолошки поткована младина, која во никој случај не поддржува насилство и хулиганство.

Печати

СДУ секогаш дава поддршка на спортот

Изминативе години изостанаа добри резултати во овој спорт, но челниците на федерацијата на боречките спортови на Македонија работат на враќање на овој споретт на старите патеки.

На оваа тема Бранко Казаковски разговараше со директорот на федерацијата за боречки спортови на Македонија, Чедо Николовски.

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.