Печати

Честитка по повод 11 Октомври

Социјалдемократската Унија на сите граѓани на Република Македонија им го честита државниот празник 11 Октомври – Денот на народното ослободително востание.


- Почитта кон борците и жртвите од НОБ е почит и за денешна Македонија.

Вреднувањето на секој дел од нашата историја е вреднување на нас самите.

Нека е честит празникот.

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.