Печати

СДУ во Гевгелија, Дојран и Богданци

Претседателот на СДУ Чедо Николовски и Генералниот секретар на СДУ Маја Миловановиќ Михајловиќ ден 12.03.2015 година остварија работна посета со членството од Источна Македонија.Најнапред се посети членството во Гевгелија, па кратки средби се остварија и во Дојран и Богданци. Теми на средбите беа актуелната политичкс состојба во Република Македонија како и отварање на нови општински организации на СДУ во овој регион.

 

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.