Печати

Митинг Крива Паланка, Пробиштип и Кочани

СДУ со Коалицијата „За подобра Македонија“ на ден 24.04.2014 година присуствуваше на митингот во Крива Паланка, Пробиштип и Кочани.

Во Крива Паланка говор имаше и претседателот на СДУ Чедо Николовски каде побара од граѓаните масовност на изборниот ден како и образложи зошто треба да се даде поддршка на оваа Коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Ги наведе разликите и резултатите на оваа Коалиција со политичките опоненти.

Денес СДУ ќе учествува на завршниот митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ кој ќе се одржи во Велес.

 

 

 

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.