Печати

Митинзи Богданци, Валандово и Гевгелија

Караванот на  Коалицијата „За подобра Македонија“ вчера беше во Богданци, Валандово и Гевгелија каде масовно беше присуството членовите и симпатизерите на Социјалдемократската Унија.

Раководството на СДУ со ЦИШ имаше средби со граѓаните во Богданци (каде СДУ има една од најдобрите Општиниски Организации) и Дојран.

СДУ исто така присуствување и на Митинзите во Валандово и Гевгелија.

Денес СДУ е во Кривогаштани, Крушево и Прилеп.

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.