Печати

СДУ потпиша коалициски договор со ВМРО-ДПМНЕ и стана дел од коалицијата Твоја Македонија

 

Почитувани,

На ден 29.03.2024 потпишавме Повелба за стратешко коалицирање и утврдување на принципите на идна работа на Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ наречена „Твоја Македонија“.

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ „Твоја Македонија“ е најбројната досега коалиција составена од 24 политички субјекти и организации кои застануваат зад бранот на промени кои треба да обезбедат стабилна и силна Македонија.

Тргнувајќи од целта за сеопшт политички и државен развој и напредок на нашата татковина Република Македонија.Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.