Печати

СДУ ги поддржува изборите

Социјалдемократската Унија по денешната средба со лидерите на партиите од Коалицијата за подобра македонија им соопштува на своите членови и симпатизери, а со тоа и на целата Македонска јавност, дека ги поддржува изборите кои треба да се одржат на 5 - Јуни.

Социјалдемократската Унија ги охрабрува а воедно ги повикува сите политички партии кои не се дел од оваа коaлиција, да ги преиспитаат своите одлуки  и да излезат на следните парламентарни избори.

Скопје 12.04.2016 година

Со почит
Социјалдемократска Унија

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.