Печати

СДУ го честита 23-ти Октомври-Денот на македонската револуционерна борба

Социјалдемоктратската Унија на сите граѓаните им го честитаат 23 октомври-Денот на македонската револуционерна борба.

Денот на македонската револуционерна борба е симбол на стремежот на македонскиот народ за самостојна и независна држава.

Делегација на СДУ ќе положи цвеќе пред споменикот на основачите на Внатрешната македонска револуционерна организација.

Да ни е честит   23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба!

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.