СДУ ги повикува сите граѓани масовно да излезат на гласање за промени

Социјалдемократска Унија ги повикува сите граѓани на Македонија масовно  да излезат на гласање за промени, за Гордана Силјановска Давкова (2) и за кандидатите за пратеници на Коалицијата ТВОЈА МАКЕДОНИЈА, предводена од ВМРО-ДПМНЕ (Број 2).

СДУ потпиша коалициски договор со ВМРО-ДПМНЕ и стана дел од коалицијата Твоја Македонија

Почитувани,

На ден 29.03.2024 потпишавме Повелба за стратешко коалицирање и утврдување на принципите на идна работа на Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ наречена „Твоја Македонија“.


Webmail


Локални Избори 2013


Ветувања на СДУ

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Химна на СДУ