Печати

СДУ упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник Св. Климент Охридски

Социјалдемократската Унија упатува искрени честитки до сите граѓани - православни верници по повод големиот христијански празник Св. Климент Охридски.

Празникот посветен на Свети Климент Охридски е уважување на неговите дела кои се безвременски и се непроценлив дар за македонската национална и црковна историја. Ние сме горди што Св. Климент Охридски  токму на македонско тло го создаде кирилското писмо и ја продолжи благородната мисија на Светите браќа Кирил и Методиј во описменување и јакнењето на христијанството кај луѓето преку кое просветли многу народи.

Печати

Соопштение 28.04.2014

Социјалдемокрaтската Унија им ја честита победата на сите граѓани на Република Македонија за успешниот изборен ден. Се спроведоа фер и демократски претседателски и парламентарни избори.

Печати

Митинг Крива Паланка, Пробиштип и Кочани

СДУ со Коалицијата „За подобра Македонија“ на ден 24.04.2014 година присуствуваше на митингот во Крива Паланка, Пробиштип и Кочани.

Во Крива Паланка говор имаше и претседателот на СДУ Чедо Николовски каде побара од граѓаните масовност на изборниот ден како и образложи зошто треба да се даде поддршка на оваа Коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Ги наведе разликите и резултатите на оваа Коалиција со политичките опоненти.

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.