Печати

Генерален секретар


Венко Стомнароски

Генерален Секретар на Социјалдемократската Унија.


Роден во 10.09.1967 година во Прилеп
Дипломиран Економист со 20 години работно искуство во струката
Сопруг и родител
Партиска активност од 1992 година

Контакт инфо

Ул. 30 Бр. 45 Радишани - Бутел
1000 Скопје
Македонија 

Тел: 078 / 370 - 201
Email :
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.